Grupowe zajęcia logopedyczne z Misiem? Czemu nie. Prezentujemy ich scenariusz. W roli głównej występuje asystent logopedy – pacynka Miś od Moowi, który poprowadzi gimnastykę języka z przedszkolakami.

Scenariusz zajęć

1. Powitanie – dzieci wyklaskują swoje imiona.
2. Rozmowa o zwierzętach żyjących w lesie i przywitanie z pacynką Miś.
3. Ćwiczenia artykulacyjne – bajeczka logopedyczna o misiu (pacynka demonstruje ćwiczenia)

Miś budzi się i szeroko ziewa (naśladujemy ziewanie). Od rana bardzo burczy mu w brzuchu (wibrujemy wargami), więc wybiera się na poszukiwanie miodu. Rozgląda się na prawo i lewo (język przesuwamy od prawego do lewego kącika ust). Miś próbuje wywęszyć miód (wdech nosem, wydech ustami). Wyczuł gdzie on jest i biegnie do dziupli dzikich pszczół (unosimy język do górnych i opuszczamy do dolnych zębów). Ślinka aż leci mu z pyszczka (mlaskamy). Włożył łapę do dziupli z miodem i oblizuje ją (naśladujemy oblizywanie). Ubrudził sobie pyszczek (oblizujemy wargi) i zęby (myjemy językiem zęby). Miś jest najedzony, mruczy z zadowolenia (mmm….) i zasypia (naśladujemy chrapanie).

4. Zabawa oddechowa – huśtamy misie na brzuchu (każde dziecko wybiera dla siebie maskotę, kładzie ją na brzuchu i „huśta” (oddychanie przeponowe).

5. Zabawa ruchowa – misie i pszczoły (dzieci podzielone są dwie grupy i naśladują misie (chodzą ciężko i sapią) i pszczoły („fruwają” i bzyczą).

6. Zabawa językowa – znajdujemy słowa opisowe dla misia.

7. Ćwiczenia manualne – kolorowanie obrazka z misiem.

Miłej zabawy :). A jakbyście potrzebowali misia do tych zajęć, to można go kupić tutaj.